»Gre za ranljivo kategorijo oseb, ki si tukaj želijo predvsem mirne integracije v družbo, zato jih tudi ne želimo izpostavljati javnosti. Zanje bomo tudi ustrezno poskrbeli s psihosocialno oskrbo in izvajanjem prostočasnih dejavnosti.«
»V Izmailu že poteka projekt psihosocialne pomoči otrokom.«
»Bil sem proti politiki odprtih meja, ker sem vrsto let delal na področju integracije in videl, da je uspeh integracije odvisen od števila vključenih.«
»Iskanje nastanitve, integracija v lokalno okolje. Tisti, ki imajo otroke, si morajo urediti varstvo. Izziv predstavlja tudi jezikovna integracija.«
»Tu se počutijo sprejete, več ali manj so zadovoljni, ogromno jih razmišlja o tem, da bi v Sloveniji ostali. Večina si zelo želi integracije. Nato pa se pri nekaterih zatakne že pri tako osnovni pravici, kot je odprtje bančnega računa – kako naj se potem človek integrira, če nima kam prejemati plače in drugih prejemkov.«
»Želim si, da bi imeli ukrajinski otroci dostop do storitev, povezanih z duševnim zdravjem, psihosocialno podporo.«
»Smo v stalnem stiku z Uradom vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov. Uradu smo že posredovali število nastanitvenih možnosti za begunce.«
»Podprli ste naše ljudi, naše begunce, ki so pobegnili v prvih dneh vojne, tega ne bomo nikoli pozabili.«
»To pa ne pomeni, da bodo vsi ti, ki so prečkali mejo in so tu začasno nastanjeni, tudi tu ostali. V skrajnem primeru, če bi se zgodil 'eksodus' iz Ukrajine, bi lahko dobili tudi od 150.000 do 180.000 beguncev.«
»Bili bi absolutno veseli, če bi jim lahko omogočali vključevanje v naše procese.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju